Ženy a deti

Spokojná mamička aj dieťa

Páčia sa Vám naše benefity a nie ste poistencom VšZP?

Poistite sa u nás. O všetko sa postaráme.

Chcem sa poistiť

NOVINKA od 1.1.2022: Príspevok na 4. cyklus asistovanej reprodukcie až do výšky 450 €

Z Peňaženky zdravia MAXI vieme pomôcť v prípadoch neplodnosti spôsobenej poškodením vajíčkovodov či vaječníkov, idiopatickej, resp. imunologicky aj geneticky zapríčinenej sterilite, či pri mužskom faktore sterility. Našim poistenkám a poistencom prispejeme na 4. cyklus asistovanej reprodukcie (IVF) absolvovaný na Slovensku.

Na základe verejného zdravotného poistenia sú uhrádzané najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do dovŕšenia 39. roku veku života (t. j. do 39 rokov a 364 dní). V Peňaženke zdravia MAXI bude možné uhradiť štvrtý cyklus.

Príspevok z Peňaženky zdravia MAXI môže byť použitý na rovnaké výkony ako pri prvých 3 cykloch. Výšku finančného príspevku na 4. cyklus IVF je možné získať až do výšky 450 €. 

Pre koho je benefit určený

  • pre ženy od 18. do 39. roku života (t.j. 39 rokov + 364 dní),
  • výkon asistovanej reprodukcie musí byť absolvovaný na Slovensku.

Tip: Suma 450 € je maximálna výška, ktorú je možné získať na jedného člena v Peňaženke zdravia MAXI. Viete ho využiť vtedy, keď máte v Peňaženke zdravia MAXI plný počet členov, teda osem, ktorí sú našimi poistencami. Benefit na asistovanú reprodukciu je možné si samozrejme nechať preplatiť aj v nižšej výške, napr. 100 € na člena.

Príspevok na prenatálne testovanie až do výšky 450 €

Z krvi tehotnej ženy sa dajú neinvazívne, bezpečne a bezbolestne získať dôležité informácie o zdraví dieťatka ešte počas raných štádií gravidity. Už v prvých troch mesiacoch gravidity viete vďaka prenatálnym testom vylúčiť vybrané chromozómové poruchy plodu.

Využite príspevok z Peňaženky zdravia MAXI na neinvazívne prenatálne testovanie (napr. Harmony, MaterniT21, NIFTY, Panorama, PRENASCAN, Tomorrow alebo Trisomy test), na testovanie potenciálnych rizík chromozómových porúch (Downov syndróm, Edwardsov syndróm, Patauov syndróm) na odporúčanie lekára pre tehotné ženy vo veku od 35 rokov.

Pre koho je benefit určený

  • tehotná žena vo veku od 35 rokov,
  • na odporučenie lekára.

Tip: Suma 450 € je maximálna výška, ktorú je možné získať na jedného člena v Peňaženke zdravia MAXI. Viete ho využiť vtedy, keď máte v Peňaženke zdravia MAXI plný počet členov, teda osem, ktorí sú našimi poistencami. Benefit na neinvazívne prenatálne testovanie je možné si samozrejme nechať preplatiť aj v nižšej výške, napr. 100 € na člena.


Viac informácií o benefitnom systéme Peňaženka zdravia nájdete v 
tomto dokumente.

Príspevok na zapožičanie monitoru dychu až do výšky 36 €

Monitor dychu dieťaťa je počas prvých mesiacov po narodení dobrou pomôckou na predchádzanie Syndrómu náhleho úmrtia (SIDS). Monitor dychu zachytáva srdcovú činnosť a dych dieťaťa. Ak dôjde k ich výpadku, monitor začne pípať a rodičia môžu ihneď reagovať.

Monitor dychu si môžete zapožičať vo vybraných nemocniciach a lekárňach.


Viac informácií o benefitnom systéme Peňaženka zdravia nájdete v 
tomto dokumente. 

Príspevok na Liquid Based Cytology vo výške 30 € ročne

Využite príspevok na doplatok pri voľbe Liquid Based Cytology ako súčasť gynekologickej preventívnej prehliadky u zmluvného gynekológa. LBC je moderné cytologické vyšetrenie na spoľahlivé zachytenie nádorových zmien buniek krčka maternice už v ich včasných štádiách.

Toto vyšetrenie dokáže odhaliť aj predrakovinové stavy krčka maternice. Vyšetrenie je neinvazívne a bezbolestné. Príspevok môžu využiť ženy od 18 rokov.

Vyšetrenie LBC vám preplatíme každý rok.

Viac informácií o benefitnom systéme Peňaženka zdravia nájdete v tomto dokumente.

Príspevok na nepovinné očkovanie proti vírusu HPV

Existuje viac ako 100 typov vírusov HPV. Približne 40 z nich môže infikovať pohlavné ústrojenstvo. Najmenej 14 typov vírusov HPV, ktoré sú klasifikované ako vysokorizikové, môže spôsobiť rakovinu, u žien napr. cervikálny karcinóm čiže rakovinu krčka maternice.
Riziku nakazenia HPV vírusom je vystavený každý, kto je sexuálne aktívny.

Účinnou prevenciou pred HPV vírusom je očkovanie.

V Peňaženke zdravia máte možnosť čerpať príspevok na nepovinné očkovanie vírusu HPV (vakcína Cervarix alebo Gardasil 9) vo veku 13 až 17 rokov (resp. 17 rokov + 364 dní). Prispejeme vám až do 50 % ceny vakcíny (do maximálnej výšky 31,45 € za jednu dávku vakcíny).


Viac informácií o benefitnom systéme Peňaženka zdravia nájdete v 
tomto dokumente.

ZĽAVA len pre poistencov VšZP:

Vyberte si zo zliav, špeciálne zostavených pre našich poistencov.

Oblečenie na dojčenie pre aktívne mamy KOJO so zľavou 10 %

Zľava na plienky, koše na plienky a detskú kozmetiku Puravidabio a Naif v e.shope bezvaplienky.sk so zľavou 10 %

Zľava 20 % na sortiment detského obchodu Babysense

Zľava 5 % na vybraný sortiment detského obchodu www.nukki.sk

Zľava 15 % na kozmetiku pre dieťatko aj maminu od značky Weleda

Zľava 10 % na dojčenskú mliečnu výživu France Lait