Peňaženka zdravia

Ako funguje Peňaženka zdravia?

Peňaženka zdravia je jedinečný benefitný produkt pre verných aj nových poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Je určený rodinám, skupinám dobrých známych, ale aj jednotlivcom.

Pre skupiny je určená Peňaženka zdravia MAXI s bonusom až 800 € na zdravie.
Jednotlivci môžu čerpať výhody vďaka Peňaženke zdravia MINI

Ako získam benefity Peňaženky zdravia?

Benefitný program je súčasťou mobilnej aplikácie VšZPePobočky.

Ak máte záujem o skupinový systém Peňaženky zdravia MAXI, je potrebné založiť skupinu už od 3 do 8 členov. Skupinu založíte priamo v mobilnej aplikácii. Každý člen skupiny získa 100 €, z ktorých zdieľa 50 % pre iných členov. Jeden člen tak dokáže získať bonus až 450 €. Skupinový bonus až 800 € môžete využiť na zdravie zubov, oči, prevenciu či príspevky na lieky a dietetické potraviny.

Ak ste jednotlivec, stačí kliknúť na Peňaženku zdravia MINI a môžete požiadať o preplatenie benefitu.

Som poistencom VšZP. Ako využijem benefity?

Mobilnú aplikáciu VšZP s Peňaženkou zdravia si môžete ako náš poistenec stiahnuť a aktivovať už teraz. Okrem preukazu poistenca v nej nájdete mnoho užitočných informácií o vašom zdraví, lekároch, elektronické lekárske predpisy či posledné dátumy vašich preventívnych prehliadok.

Odporúčame vám absolvovať všetky preventívne prehliadky a skontrolovať prípadné nedoplatky na zdravotnom poistení, aby ste mohli naše benefity využívať naplno.

 1. Stiahnite a aktivujte si mobilnú aplikáciu VšZP.
 2. Ak máte záujem o Peňaženku zdravia MAXI, vytvorte skupinu už od 3 do 8 členov.
  (Pre využívanie benefitov Peňaženky zdravia MINI tento krok vynechajte.)
 3. Skontrolujte, či máte absolvované povinné preventívne prehliadky.
 4. Skontrolujte si prípadné nedoplatky na zdravotnom poistení v mobilnej aplikácii alebo v ePobočke.
 5. Využívajte benefity Peňaženky zdravia MINI vo výške až 100 € a benefity Peňaženky zdravia MAXI vo výške až 800 € pre vás a vašich blízkych.

Okrem zdravotných benefitov Peňaženky zdravia máme pre vás pripravených až 2 500 ďalších zliav a výhod- ktoré môžete ako náš poistenec využívať celoročne.

Ako sa môžem stať poistencom VšZP?

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť len raz ročne.

 1. Podajte si prihlášku do VšZP do 30. 9. 2024.
 2. Poistencom VšZP sa stanete od 1.1.2025.
 3. Od 1. 1. 2025 ako náš poistenec môžete využívať benefity Peňaženky zdravia.

 

Prihlášku do VšZP môžete podať elektronicky, osobne aj cez telefón. Vyberte si, ktorý spôsob vám vyhovuje najviac:

 1. Prihlášku vyplníte online a podpíšete ju z pohodlia domova jedným ťahom prsta na akomkoľvek dotykovom zariadení alebo elektronickým podpisom. Ak nemáte elektronický podpis. Ak nemáte elektronický podpis, prihlášku vám prinesie kuriér, prípadne nám ju môžete poslať poštou alebo doniesť osobne.
 2. Prihlášku vyplníte osobne na ktoromkoľvek pracovisku VšZP na Slovensku.
 3. Zavoláte na infolinku 0850 003 003 a vyplníte prihlášku s našimi ochotnými pracovníkmi, ktorí vám so všetkým pomôžu. Vyberiete si preferovaný spôsob doručenia prihlášky na podpis kuriérom alebo poštou.

V prípade, že ste sa stihli prepoistiť do 30. 9. 2023, benefity z Peňaženky zdravia môžete vy aj vaši blízki čerpať od 1. 1. 2024. Peňaženka zdravia bude pre vás dostupná v mobilnej aplikácii VšZP. Pozrite sa, na čo všetko môžete využiť bonus až 800 €. Tešíme sa na vás.