Peňaženka zdravia

Ako funguje Peňaženka zdravia?

Peňaženka zdravia je jedinečný benefitný systém pre verných aj nových poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Od 1.1.2021 môžete využiť až 800 € na zdravie pre vás a vašich blízkych.

Ako získam benefity Peňaženky zdravia?

V mobilnej aplikácii VšZP si môžete ako náš poistenec už teraz založiť 4 až 8 člennú skupinu. Každý člen skupiny získa 100 €, z ktorých môže 50 % darovať inému členovi skupiny. Jeden člen tak dokáže získať bonus spolu až 450 €.

Bonus až 800 € nielen na zdravie zubov, ale aj na prevenciu, oči či príspevky na lieky a dietetické potraviny môžete začať využívať už od 1.1.2021.

Som poistencom VšZP. Ako využijem benefity?

Mobilnú aplikáciu VšZP s Peňaženkou zdravia si môžete ako náš poistenec stiahnuť a aktivovať už teraz. Okrem preukazu poistenca v nej nájdete mnoho užitočných informácií o vašom zdraví, lekároch, elektronické lekárske predpisy či posledné dátumy vašich preventívnych prehliadok.

Odporúčame vám do konca roka absolvovať všetky preventívne prehliadky a skontrolovať prípadné nedoplatky na zdravotnom poistení, aby ste mohli naše benefity budúci rok využívať naplno.

  1. Stiahnite a aktivujte si mobilnú aplikáciu VšZP
  2. Vytvorte skupinu 4 až 8 členov
  3. Absolvujte do konca roka preventívne prehliadky
  4. Skontrolujte si prípadné nedoplatky na zdravotnom poistení v ePobočke na webe
  5. Využívajte benefity Peňaženky zdravia od 1.1.2021 vo výške až 800 € pre vás a vašich blízkych

Ak z nejakého dôvodu nemôžete vytvoriť skupinu v Peňaženke zdravia alebo nebudete členom žiadnej skupiny, nezúfajte. Stále pre vás máme mnoho ďalších zliav a výhod, ktoré môžete ako náš poistenec využívať celoročne.

Ako sa môžem stať poistencom VšZP?

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť len raz ročne, prihlášku musíte odovzdať do 30. septembra 2021. Poistencom VšZP sa stanete od 1. januára 2022.

  1. Podajte si prihlášku do VšZP do 30.9.2021a staňte sa naším poistencom
  2. Od 1.1.2022 ako náš poistenec môžete využívať benefity Peňaženky zdravia

 

Prihlášku do VšZP môžete podať elektronicky, osobne aj cez telefón. Vyberte si, ktorý spôsob vám najviac vyhovuje:

  1. Prihlášku vyplníte online a podpíšete ju elektronickým podpisom. Ak nemáte elektronický podpis, prihlášku vám prinesie kuriér, prípadne nám ju môžete poslať poštou alebo doniesť osobne.
  2. Prihlášku vyplníte osobne na ktoromkoľvek pracovisku VšZP na Slovensku.
  3. Zavoláte na infolinku 0850 003 003 a vyplníte prihlášku s našimi ochotnými pracovníkmi, ktorí vám so všetkým pomôžu. Vyberiete si preferovaný spôsob doručenia prihlášky na podpis kuriérom alebo poštou.

V prípade, že ste sa stihli prepoistiť do 30.9.2020, benefity z Peňaženky zdravia môžete vy aj vaši blízki čerpať od 1.1.2021. Peňaženka zdravia bude pre vás dostupná v mobilnej aplikácii VšZP. Pozrite sa na čo všetko môžete využiť 800 €. Tešíme sa na vás.