Diabetes

Až 100 € na glukózový senzor pre diabetikov

Naši poistenci si môžu požiadať o príspevok na doplatky za glukózový senzor pre dospelého a deti nad rámec zákona a to až do výšky 100 € ročne. Všeobecná zdravotná poisťovňa je vaším partnerom v boji s cukrovkou a prispieva k zlepšeniu života aj s ochorením Diabetes. Naším cieľom je chrániť diabetikov pred možnými stavmi hypoglykémie.

Na čo slúži glukózový senzor?

Glukózový senzor je umiestnený v podkoží a monitoruje glykémiu počas celého dňa aj noci, 24 hodín denne. Informácie bezdrôtovo prenáša do inzulínovej pumpy, ktorá ich vyhodnotí. Pacient tak môže hneď zareagovať na každodenné situácie a riadiť svoju liečbu tak, aby predišiel nástrahám tejto diagnózy a možným komplikáciám.

Pre koho je benefit určený

Príspevok môžu využiť diabetici 1. typu na inzulínovej pumpe, intenzifikovanej inzulínovej terapii alebo riziková skupina diabetikov z kardiovaskulárneho hľadiska (diabetici 1. typu). Ide o všetkých diabetikov, ktorí majú nárok na glukózový senzor s doplatkom.

Okrem benefitu môžu naši poistenci využiť aktuálne benefity mimo Peňaženku zdravia – Nastavenie diabetika na inzulínovú pumpu v ambulancii alebo Tanier diabetika.