Diabetes

Staráme sa o diabetikov

Páčia sa Vám naše benefity a nie ste poistencom VšZP?

Poistite sa u nás. O všetko sa postaráme.

Chcem sa poistiť

NOVINKA od 1.1.2022: Príspevok na glukózový senzor pre diabetikov

Novinka v Peňaženke zdravia MAXI. Od 1. januára 2022 si naši poistenci môžu požiadať o príspevok na doplatky za glukózový senzor pre dospelého a dieťa nad rámec zákona a to až do výšky 100 € ročne. Všeobecná zdravotná poisťovňa je vaším partnerom v boji s cukrovkou a prispieva k zlepšeniu života aj s ochorením Diabetes. Naším cieľom je chrániť diabetikov pred možnými stavmi hypoglykémie.

Na čo slúži glukózový senzor?

Glukózový senzor je umiestnený v podkoží a monitoruje glykémiu počas celého dňa aj noci, 24 hodín denne. Informácie bezdrôtovo prenáša do inzulínovej pumpy, ktorá ich vyhodnotí. Pacient tak môže hneď zareagovať na každodenné situácie a riadiť svoju liečbu tak, aby predišiel nástrahám tejto diagnózy a možným komplikáciám.

Pre koho je benefit určený

Príspevok môžu využiť diabetici 1. typu alebo riziková skupina diabetikov z kardiovaskulárneho hľadiska (diabetici 1. aj 2.typu). Ide o všetkých diabetikov, ktorí majú nárok na glukózový senzor s doplatkom. 

Benefit Príspevok na glukózový senzor pre diabetikov je platný od 1.1.2022. Naši poistenci môžu zatiaľ využiť aktuálne benefity mimo Peňaženku zdravia – Nastavenie diabetika na inzulínovú pumpu v ambulancii alebo Tanier diabetika.