Zuby

Späť

Na aké úkony môžu byť použité peniaze z Peňaženky zdravia MINI?

1. Pozerali sme na internetovej stránke VšZP poskytovateľov dentálnej hygieny a nenašli sme žiadneho zmluvného poskytovateľa. Máte s nejakým poskytovateľom dentálnej hygieny vôbec zazmluvnený vzťah?

Dentálnu hygienu bežne vykonávajú ambulancie zmluvných stomatológov, v ktorých je možné uplatniť si príspevok. Aj doterajší benefit pre detských poistencov, ktorým VšZP prispieva na dentálnu hygienu, hradíme len zmluvným stomatológom.

2. Na ktoré stomatologické výkony sa vzťahuje limit 2 x 30 € pre dospelú osobu?

Príspevok 2 x 30 € ročne pre dospelého na zuby sa vzťahuje na: výkony dentálnej hygieny, výkony záchovnej a chirurgickej stomatológie a na anestéziu.

3. Na ktoré úkony v oblasti dentálnej hygieny sa vzťahuje limit 2 x 30 € pre dospelú osobu?

Podmienka čerpania príspevku 2 x 30 € ročne sa vzťahuje na tieto úkony v oblasti dentálnej hygieny: odstránenie zubného povlaku alebo zubného kameňa v celom úseku chrupu ultrazvukom, odstraňovanie povrchových pigmentácií a usadenín pieskovaním zubov, inštruktáž a nácvik ústnej hygieny, poučenie o prevencii zubného kazu a ochorení parodontu, odstránenie zubných povlakov.

4. Môžem použiť príspevok 1x30€ v Peňaženke zdravia MINI pre dieťa aj na čeľustnoortopedické, tzn. na strojček na zuby ?

Áno, príspevok 1x30€ pre dieťa v Peňaženke zdravia MINI je možné použiť aj na strojček na zuby (nevzťahuje sa na „neviditeľné“ strojčeky, napr. Invisalign), rovnako ako na záchovnú a chirurgickú stomatológiu, dentálnu hygienu či anestéziu.

5. Ak bude poistenec čerpať benefit na zuby a bude mať v jednom týždni 2 doklady, budú mu akceptované (každý s iným dátumom)?

Vo všeobecných podmienkach je len jedno obmedzenie, že žiadosť o finančný príspevok na tento benefit je možné podať 2x v kalendárnom roku, pričom v jednej žiadosti je možné uplatniť si finančný príspevok na tento benefit maximálne vo výške 30 €  na poistenca. To znamená, že 2x v kalendárnom roku môže byť aj v rámci jedného týždňa, pričom suma v každej zo žiadostí môže byť maximálne 30 €.

6. Od akého dátumu sú výkony záchovnej stomatológie (plomby), chirurgickej stomatológie, anestézia či čeľustnoortopedické súčasťou Peňaženky zdravia MINI?

Tieto výkony sú súčasťou benefitu  na zuby v Peňaženky zdravia MINI od 1.7.2021. Poistenec má nárok od tohto dátumu podať žiadosť o príspevok aj na všetky vyššie uvedené stomatologické výkony.