Zuby

Späť

Na aké úkony môžu byť použité peniaze z Peňaženky zdravia MINI?

1. Pozerali sme na internetovej stránke VšZP poskytovateľov dentálnej hygieny a nenašli sme žiadneho zmluvného poskytovateľa. Máte s nejakým poskytovateľom dentálnej hygieny vôbec zazmluvnený vzťah?

Dentálnu hygienu bežne vykonávajú ambulancie zmluvných stomatológov, v ktorých je možné uplatniť si príspevok. Aj doterajší benefit pre detských poistencov, ktorým VšZP prispieva na dentálnu hygienu, hradíme len zmluvným stomatológom.

2. Na ktoré výkony v oblasti dentálnej hygieny sa vzťahuje limit 2 x 30 € pre dospelú osobu?

Podmienka čerpania príspevku 2 x 30 € ročne sa vzťahuje na tieto úkony v oblasti dentálnej hygieny: odstránenie zubného povlaku alebo zubného kameňa v celom úseku chrupu ultrazvukom, odstraňovanie povrchových pigmentácií a usadenín pieskovaním zubov, inštruktáž a nácvik ústnej hygieny, poučenie o prevencii zubného kazu a ochorení parodontu, odstránenie zubných povlakov.

3. Ak bude poistenec čerpať benefit na dentálnu hygienu a bude mať v jednom týždni 2 doklady, budú mu akceptované (každý s iným dátumom)?

Vo všeobecných podmienkach je len jedno obmedzenie, že žiadosť o finančný príspevok na tento benefit je možné podať 2x v kalendárnom roku, pričom v jednej žiadosti je možné uplatniť si finančný príspevok na tento benefit maximálne vo výške 30 €  na poistenca. To znamená, že 2x v kalendárnom roku môže byť aj v rámci jedného týždňa, pričom suma v každej zo žiadostí môže byť maximálne 30 €.

4. Patria výkony záchovnej stomatológie (plomby), chirurgickej stomatológie či anestézie do niektorých z úkonov hradených z Peňaženky zdravia MINI?

Nie, na tieto výkony sa príspevok z Peňaženky zdravia MINI neposkytuje, sú však súčasťou Peňaženky zdravia MAXI. Pre jeho získanie je potrebné vytvoriť skupinu alebo stať sa členom skupiny s minimálne 4 potvrdenými členmi s nárokom.

5. Je možné u dieťaťa čerpať benefit z Peňaženky zdravia MINI na strojček?

Nie, pre dieťa je v Peňaženke zdravia MINI v oblasti zubov zahrnutý výlučne finančný príspevok 30 € na výkony dentálnej hygieny. Finančný príspevok na strojček je súčasťou skupinového benefitného systému Peňaženka zdravia MAXI. Pre jeho získanie je potrebné vytvoriť skupinu alebo stať sa členom skupiny s minimálne 4 potvrdenými členmi s nárokom.